e

Excel Hazır Makrolar (VBA)


Değerlerin Üzerinden Büyük Ol Vurgulayın: Bu Kodu Çalıştırdıktan Sonra, Daha Büyük Tüm Değerleri Vurgulamak İstediğiniz Değeri İsteyeceksiniz.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Değerlerin Üzerinden Büyük Ol vurgulayın: Bu kodu çalıştırdıktan sonra, daha büyük tüm değerleri vurgulamak istediğiniz değeri isteyeceksiniz.
2 Değerlerden Daha Düşük Olarak Vurgulayın: Bu kodu çalıştırdıktan sonra, tüm düşük değerleri vurgulamak istediğiniz değeri isteyeceksiniz.
3 Belirli Metin Vurgulayın: Büyük bir veri kümesine sahip olduğunuz ve belirli bir değeri kontrol etmek istediğinizi varsayalım. Bunun için bu kodu kullanabilirsiniz. Ne zaman çalıştırdığınızda, aranacak değeri girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
4 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
5 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
6 Benzersiz Değerleri Vurgulayın: Bu kodlar, seçimdeki benzersiz bir değeri olan tüm hücreleri vurgulayacaktır.
7 Tüm Çalışma Sayfasında Belirli Bir Özelliği Olan Hücreleri Kont / Vurgulayın: Bu kod, bahseteceğiniz belirli bir değere sahip olan hücreleri saymanıza ve daha sonra bu hücrelerin tümünü vurgulamanıza yardımcı olacaktır.
8 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
9 Tüm Çalışma Sayfasında Hata Oluşturan Hücreleri Sayısı / Vurgulayın: Hata yaptığınız tüm hücreleri vurgulayıp saymak için bu kod size yardımcı olacaktır. Bu kodu çalıştırmanız yeterlidir ve sayı hatası hücreleri içeren bir mesaj döndürür ve tüm hücreleri vurgulayacaktır.
10 30 excel dosyası içinde bir kelime aratma
11 Seçimden Çoğaltıcıları Vurgulayın: Bu makro, seçiminizin her bir hücresini kontrol eder ve yinelenen değerleri vurgular. Kodu rengini de değiştirebilirsiniz.
12 hücre biçimini ayarlamak
13 Tüm Değerleri Bir Numara ile Çarp: Bir listeniz var ve tüm numarayı belirli bir sayı ile çarpmak istiyorsunuz. Sadece bu kodu kullanın. Bu hücre aralığını seçin ve bu kodu çalıştırın. Önce sana birden fazla kişiye ulaşmak istediğin numarayı soracak ve ardından tüm sayıları anında çarpılacaktır.
14 hücrede bir sonraki ayın gün sayısı kadar gün ilave etme
15 Sayıyı / Rakamı Yazıya (Metne) Çevirme Fonksiyonu (Türkçe)
16 nesne özelliğini tek seferde değiştirme
17 süzlü aktarma
18 microsoft outlookdan uyarı e-maili göndersin
19 Özel Sayfaları Yazdır: Yazdırma seçeneklerinden ayarı kullanmak yerine, bu kodu, özel sayfa aralığı yazdırmak için kullanabilirsiniz. 5 ila 10 arasındaki sayfaları yazdırmak istediğinizi varsayalım. Sadece bu VBA kodunu çalıştırmanız ve başlangıç ​​sayfası ve bitiş sayfasını girmeniz yeterlidir.
20 Hücreleri içindeki sayı değerine göre renklendirmek (5'ten büyük hücreler kırmızı)


aaaaa