Excel Hazır Makrolar (VBA)


Bir Aralıkta A-z Alfabe Ekleme: Seri Numaraları Gibi, Çalışma Sayfanıza Da Alfabe Ekleyebilirsiniz. Kullanabileceğiniz Kodu Aşağıda Bulabilirsiniz.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Bir Aralıkta A-Z Alfabe Ekleme: Seri numaraları gibi, çalışma sayfanıza da alfabe ekleyebilirsiniz. Kullanabileceğiniz kodu aşağıda bulabilirsiniz.
2 Seri Numaraları Ekleme: Bu makro kodu, excel sayfanıza seri numaraları otomatik olarak eklemenize yardımcı olacaktır. Bu makroyu çalıştırdıktan sonra seri numaralar için maksimum sayı girmeniz gereken bir giriş kutusu gösterecektir ve bundan sonra bir sütundaki sütuna sayı ekleyecektir.
3 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
4 Durum Çubuğunda İlerlemeyi Göster: Bu makroyu kullanarak, durum çubuğunda bir makro kodunun ilerleme durumunu gösterebilirsiniz. Bu kod, sayfanıza 5000e kadar seri numaralar ekleyecek ve birlikte durum çubuğunda ilerleme gösterecektir.
5 a1'de adı yazan sayfayı açmak
6 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
7 değişen hücreleri göster
8 Seçilen bölgedeki tüm kelimelerin ilk harfini büyük ve diğer harflerini küçük yapmak
9 makronun otomatik olarak açılması ve çalışması
10 microsoft outlookdan uyarı e-maili göndersin
11 kullanıcı adı ve parola eklemek
12 süzlü aktarma
13 Seçimde Alternatif Satırları Vurgulayın: Alternatif satırları vurgulamak suretiyle verilerinizi kolayca okunabilir hale getirebilirsiniz. Ve bunun için aşağıdaki VBA kodunu kullanabilirsiniz. & Nbsp; Seçili aralıktaki her alternatif satırı vurgular.
14 Adlandırılmış Aralıkların Vurgulaştırılması: Çalışma sayfanızdaki kaç tane adlandırılmış aralığı olduğundan emin değilseniz hepsini vurgulamak için bu kodu kullanabilirsiniz.
15 başka çalışma kitabındaki userformu açmak
16 Inputbox içine yazilan karakterler "*****" (password veya şifre karakterleri) şeklinde çikabilir mi?
17 Birden Çok Çalışma Sayfası Ekle: İş kitabınızda tek bir puntoda birden çok çalışma sayfası eklemek istiyorsanız bu kodu kullanabilirsiniz. Bu makro kodunu çalıştırdığınızda, girmek istediğiniz toplam sayfa sayısını girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
18 hücredeki yazi karakterinin rengine göre filtreleme
19 Otomatik Sığdır Satırları: Bu kodu, bir çalışma sayfasındaki tüm satırları otomatik olarak sığdırmak için kullanabilirsiniz. Bu kodu çalıştırdığınızda, çalışma sayfanızdaki tüm hücreleri seçer ve hemen tüm satırları otomatik olarak sığar.
20 ip numarasi gösterecek makro


aaaaa