Excel Hazır Makrolar (VBA)


Kitabın Boyutunu Hesaplasın

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 kitabın boyutunu hesaplasın
2 klasör ve dosya makrolarındaki yolları kendine göre düzenle
3 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
4 veri değiştirirken uyarı alma
5 aktif hücreye çalışma kitabının ve aktif sayfanın adını yazdırır
6 Bir E-postaya Çalışma Kitabını Ekleyin: Bu makroyu çalıştırdıktan sonra, varsayılan posta istemcinizi ve ekteki etkin çalışma kitabınızı bir eki olarak açacaktır.
7 ağ üzerinden diğer kitaptaki makroyu çalıştırma
8 kitabınızın kapanması bir hücrenin değerine bağlı ise
9 WorksheetBu makro kodları, çalışma sayfalarını kolay bir şekilde kontrol etmenize ve yönetmenize ve çok fazla zaman kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Aktif Çalışma Sayfası dışındaki tüm gizle: Şimdi, eğer çalışma kitabınızdaki aktif çalışma sayfasından başka tüm çalışma sayfalarını gizlemek isterseniz şunu diyelim: . Bu makro kodu sizin için bunu yapar.
10 çalışma kitabının yedeğini alıp kaydeder (bulunulan dizine)--- başına yedek yazar
11 gizli sayfada makro çalışır mı
12 Excel kitabında / dosyasında yer alan bütün pivot tabloları güncelleme
13 Birden Çok Çalışma Sayfası Ekle: İş kitabınızda tek bir puntoda birden çok çalışma sayfası eklemek istiyorsanız bu kodu kullanabilirsiniz. Bu makro kodunu çalıştırdığınızda, girmek istediğiniz toplam sayfa sayısını girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
14 E-postadaki Aktif Çalışma Kitabı: Etkin çalışma kitabınızı e-postayla hızlı bir şekilde göndermek için bu makro kodunu kullanın. & Nbsp; Konu, e-posta ve gövde metnini kodda değiştirebilirsiniz. Bu postayı doğrudan göndermek istiyorsanız ".Display" yerine ".Send" kullanın.
15 Katılım Kodları, çalışma kitabı düzeyindeki görevleri & nbsp; kolay bir şekilde ve minimum çabayla gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. & Nbsp; Geçerli Bir Çalışma Kitabının Yedekleme Oluşturun: Bu, geçerli bir dosyanın bir yedek dosyasını kaydetmenize yardımcı olabilecek en kullanışlı makrolardan biridir çalışma kitabı. Bir yedek dosyayı, geçerli dosyanızın kaydedildiği dizinde kaydeder. & Nbsp; Ayrıca, geçerli tarihe dosyanın adını ekleyecektir.
16 VBA ve Pivot Tablosunu Kullanarak Listedeki Her Bir Öğenin Sayısını Bulma
17 kitabın kopyasını userform,modul,class silerek oluşturur
18 sayfanın sağ alt köşesine çalışma kitabının adını alt bilgi olarak yazdırır
19 Aktif Çalışma Tablosunu Yeni Bir Çalışma Kitabına Kopyalayın: Diyelim ki, yeni bir çalışma kitabında aktif çalışma sayfanızı kopyalamak isterseniz, bu makro kodunu çalıştırmanız yeterlidir ve aynı şeyi sizin için yapar. & Nbsp; Bu süper bir zamandır.
20 çalışma kitabında sheet1 isimli sayfa modulunun name özelliğini mysh olarak değiştirir


aaaaa