Excel Hazır Makrolar (VBA)


Katılım Kodları, Çalışma Kitabı Düzeyindeki Görevleri & Nbsp; Kolay Bir Şekilde Ve Minimum Çabayla Gerçekleştirmenize Yardımcı Olacaktır. & Nbsp; Geçerli Bir Çalışma Kitabının Yedekleme Oluşturun: Bu, Geçerli Bir Dosyanın Bir Yedek Dosyasını Kaydetmenize Yardımcı Olabilecek En Kullanışlı Makrolardan Biridir Çalışma Kitabı. Bir Yedek Dosyayı, Geçerli Dosyanızın Kaydedildiği Dizinde Kaydeder. & Nbsp; Ayrıca, Geçerli Tarihe Dosyanın Adını Ekleyecektir.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Katılım Kodları, çalışma kitabı düzeyindeki görevleri & nbsp; kolay bir şekilde ve minimum çabayla gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. & Nbsp; Geçerli Bir Çalışma Kitabının Yedekleme Oluşturun: Bu, geçerli bir dosyanın bir yedek dosyasını kaydetmenize yardımcı olabilecek en kullanışlı makrolardan biridir çalışma kitabı. Bir yedek dosyayı, geçerli dosyanızın kaydedildiği dizinde kaydeder. & Nbsp; Ayrıca, geçerli tarihe dosyanın adını ekleyecektir.
2 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
3 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
4 WorksheetBu makro kodları, çalışma sayfalarını kolay bir şekilde kontrol etmenize ve yönetmenize ve çok fazla zaman kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Aktif Çalışma Sayfası dışındaki tüm gizle: Şimdi, eğer çalışma kitabınızdaki aktif çalışma sayfasından başka tüm çalışma sayfalarını gizlemek isterseniz şunu diyelim: . Bu makro kodu sizin için bunu yapar.
5 E-postadaki Aktif Çalışma Kitabı: Etkin çalışma kitabınızı e-postayla hızlı bir şekilde göndermek için bu makro kodunu kullanın. & Nbsp; Konu, e-posta ve gövde metnini kodda değiştirebilirsiniz. Bu postayı doğrudan göndermek istiyorsanız ".Display" yerine ".Send" kullanın.
6 excel dosyası belirli bir tarihten sonra açılmasın
7 VBA ve Pivot Tablosunu Kullanarak Listedeki Her Bir Öğenin Sayısını Bulma
8 İçerik Tablosu Yaratın: Çalışma kitabınızda 100ün üzerinde çalışma sayfanız olduğunu varsayalım. Ve şimdi gezinmek zor. Bu makro kodunun her şeyi kurtaracağından endişelenmeyin. Bu kodu çalıştırdığınızda, yeni bir çalışma sayfası oluşturacak ve onlara bir köprü içeren çalışma sayfalarının & nbsp; bir dizini oluşturacaktır.
9 Tüm çalışma kitaplarını aynı anda kapatın: Tüm açık çalışma kitaplarını kapatmak için bu makro kodunu kullanın. Bu makro kodu önce tüm çalışma kitaplarını teker teker kontrol eder ve kapatır. & Nbsp; Çalışma sayfalarından herhangi biri kaydedilmezse, kaydetmek için bir ileti alırsınız.
10 veri değiştirirken uyarı alma
11  Grafikler Exceldeki grafikleri yönetmek ve çok fazla zaman kazandırmak için bu VBA kodlarını kullanın. & Nbsp; Grafik Türü Değiştir: Bu kod, sekmedeki grafik seçeneklerini kullanmadan grafik türünü dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken hangi türe dönüştürmek istediğinizi belirtmektir. & Nbsp; Aşağıdaki kod, seçilen grafiği kümelenmiş bir sütun grafiğine dönüştürür. Farklı türler için farklı kodlar vardır, buradan tüm bu türleri bulabilirsiniz.
12 microsoft outlookdan uyarı e-maili göndersin
13 Her Çalışma Sayfasını Tek Bir PDF Olarak Kaydedin: Bu kod, tüm çalışma sayfalarını ayrı bir PDF dosyasına basitçe kaydeder. Sadece kodun klasör adını değiştirmeniz gerekiyor.
14 Aktif Çalışma Tablosunu Yeni Bir Çalışma Kitabına Kopyalayın: Diyelim ki, yeni bir çalışma kitabında aktif çalışma sayfanızı kopyalamak isterseniz, bu makro kodunu çalıştırmanız yeterlidir ve aynı şeyi sizin için yapar. & Nbsp; Bu süper bir zamandır.
15 gizli sayfada makro çalışır mı
16 dosya adı, yolu ve çalışma sayfası adını fornsiyonlarla yazdır
17 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
18 menü çubuğunun silinmesi ve özel bir menünün oluşturulması
19 klasör ve dosya makrolarındaki yolları kendine göre düzenle
20 yalniz çalışma sayfası kaydetme


aaaaa