Excel Hazır Makrolar (VBA)


 grafikler Exceldeki Grafikleri Yönetmek Ve Çok Fazla Zaman Kazandırmak İçin Bu Vba Kodlarını Kullanın. & Nbsp; Grafik Türü Değiştir: Bu Kod, Sekmedeki Grafik Seçeneklerini Kullanmadan Grafik Türünü Dönüştürmenize Yardımcı Olacaktır. Tek Yapmanız Gereken Hangi Türe Dönüştürmek İstediğinizi Belirtmektir. & Nbsp; Aşağıdaki Kod, Seçilen Grafiği Kümelenmiş Bir Sütun Grafiğine Dönüştürür. Farklı Türler İçin Farklı Kodlar Vardır, Buradan Tüm Bu Türleri Bulabilirsiniz.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1  Grafikler Exceldeki grafikleri yönetmek ve çok fazla zaman kazandırmak için bu VBA kodlarını kullanın. & Nbsp; Grafik Türü Değiştir: Bu kod, sekmedeki grafik seçeneklerini kullanmadan grafik türünü dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken hangi türe dönüştürmek istediğinizi belirtmektir. & Nbsp; Aşağıdaki kod, seçilen grafiği kümelenmiş bir sütun grafiğine dönüştürür. Farklı türler için farklı kodlar vardır, buradan tüm bu türleri bulabilirsiniz.
2 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
3 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
4 Baskı Bu makro kodları, size daha fazla zaman kazandıracak bazı yazdırma görevlerini otomatikleştirmenize yardımcı olur. & Nbsp; Açıklamaları Yazdırın: Sayfanın sonundaki hücre yorumlarını basmak için ayarları etkinleştirmek için bu makroyu kullanın. Baskı yapmak için 10 sayfanız olduğunu varsayalım, bu kodu kullandıktan sonra 11. sayfadaki tüm yorumları alacaksınız.
5 microsoft outlookdan uyarı e-maili göndersin
6 WorksheetBu makro kodları, çalışma sayfalarını kolay bir şekilde kontrol etmenize ve yönetmenize ve çok fazla zaman kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Aktif Çalışma Sayfası dışındaki tüm gizle: Şimdi, eğer çalışma kitabınızdaki aktif çalışma sayfasından başka tüm çalışma sayfalarını gizlemek isterseniz şunu diyelim: . Bu makro kodu sizin için bunu yapar.
7 Inputbox içine yazilan karakterler "*****" (password veya şifre karakterleri) şeklinde çikabilir mi?
8 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
9 Katılım Kodları, çalışma kitabı düzeyindeki görevleri & nbsp; kolay bir şekilde ve minimum çabayla gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. & Nbsp; Geçerli Bir Çalışma Kitabının Yedekleme Oluşturun: Bu, geçerli bir dosyanın bir yedek dosyasını kaydetmenize yardımcı olabilecek en kullanışlı makrolardan biridir çalışma kitabı. Bir yedek dosyayı, geçerli dosyanızın kaydedildiği dizinde kaydeder. & Nbsp; Ayrıca, geçerli tarihe dosyanın adını ekleyecektir.
10 Küçük Kasa Dönüştür: Bu kod, seçili metni küçük harfli metne dönüştürmenize yardımcı olur. & Nbsp; Metninizin bulunduğu bir hücre aralığı seçin ve bu kodu çalıştırın. Bir hücrenin bir sayı veya metinden başka herhangi bir değeri varsa, değer aynı kalacaktır.
11 Cümle Öyküsüne Dönüştürme: Metin durumunda, ilk kelimenin ilk harfini başkente, tüm kelimeleri tek bir cümle için küçük halde tutar. Ve bu kod, normal metni cümle halinde dönüştürmenize yardımcı olur.
12 şifrelemede son nokta
13 nesne özelliğini tek seferde değiştirme
14 Dosyayı kim açtı 2
15 excel dosyası belirli bir tarihten sonra açılmasın
16 değişen hücreleri göster
17 hücrede bir sonraki ayın gün sayısı kadar gün ilave etme
18 forma otomatik resim getirme
19 aynı makroyla birden çok sayfaya kayıt yapmak
20 excel operatörleri hk


aaaaa