Excel Hazır Makrolar (VBA)


Karakterleri Bir Dizinden Çıkarın: Sadece Bir Metin Dizesinin Başlangıcındaki Karakterleri Kaldırın. Tek İhtiyacınız Olan Şey, Bir Hücreye Başvurmanız Ya Da İşleve Metin Dizesinden Kaldırılacak Karakter Sayısına Ve Bir Metin Eklemenizdir. Metin Dizesi İçin "rng" Ve Kaldırılacak Karakter Sayısı İçin "cnt" Olmak Üzere İki Bağımsız Değişkeni Vardır. Örneğin: Bir Hücreden İlk Karakterleri Kaldırmak İsterseniz 1 İncnt;

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Karakterleri Bir Dizinden Çıkarın: Sadece bir metin dizesinin başlangıcındaki karakterleri kaldırın. Tek ihtiyacınız olan şey, bir hücreye başvurmanız ya da işleve metin dizesinden kaldırılacak karakter sayısına ve bir metin eklemenizdir. Metin dizesi için "rng" ve kaldırılacak karakter sayısı için "cnt" olmak üzere iki bağımsız değişkeni vardır. Örneğin: Bir hücreden ilk karakterleri kaldırmak isterseniz 1 incnt;
2 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
3 hücredeki ad soyadı ayırmak
4 herhangi bir form üzerindeki metin kutusuna girilecek karakter sayısını sınırlandırma
5 hücre değerini açiklamaya ekleme
6 ehatalıysa formülünün izahı
7 Bir metinde yer alan sadece sayıları ayıklamak
8 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
9 Inputbox içine yazilan karakterler "*****" (password veya şifre karakterleri) şeklinde çikabilir mi?
10 hücrede bir sonraki ayın gün sayısı kadar gün ilave etme
11 textboxta metni iki yana yaslama ve tab özelliği
12 excel dosyası belirli bir tarihten sonra açılmasın
13 Cümle Öyküsüne Dönüştürme: Metin durumunda, ilk kelimenin ilk harfini başkente, tüm kelimeleri tek bir cümle için küçük halde tutar. Ve bu kod, normal metni cümle halinde dönüştürmenize yardımcı olur.
14 Metin Sarmalamasını Kaldırma: Bu kod, tek bir tıklamayla tüm çalışma sayfasındaki metin sarma işlemini kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Önce tüm sütunları seçer ve daha sonra metin kaydırmayı kaldırır ve tüm satırları ve sütunları otomatik olarak sığar.
15 Seçimden Bir Karakteri Kaldırın: Seçili bir hücreden belirli bir karakteri kaldırmak için bu kodu kullanabilirsiniz. Silmek istediğiniz karakteri girmek için bir giriş kutusu gösterecektir.
16 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
17 Belirli Metin Vurgulayın: Büyük bir veri kümesine sahip olduğunuz ve belirli bir değeri kontrol etmek istediğinizi varsayalım. Bunun için bu kodu kullanabilirsiniz. Ne zaman çalıştırdığınızda, aranacak değeri girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
18 şifrelemede son nokta
19 forma otomatik resim getirme
20 metin kutusuna girlilen yazinin para birimi şeklinde olmasi


aaaaa