e

Excel Hazır Makrolar (VBA)


Cümle Öyküsüne Dönüştürme: Metin Durumunda, İlk Kelimenin İlk Harfini Başkente, Tüm Kelimeleri Tek Bir Cümle İçin Küçük Halde Tutar. Ve Bu Kod, Normal Metni Cümle Halinde Dönüştürmenize Yardımcı Olur.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Cümle Öyküsüne Dönüştürme: Metin durumunda, ilk kelimenin ilk harfini başkente, tüm kelimeleri tek bir cümle için küçük halde tutar. Ve bu kod, normal metni cümle halinde dönüştürmenize yardımcı olur.
2 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
3 Küçük Kasa Dönüştür: Bu kod, seçili metni küçük harfli metne dönüştürmenize yardımcı olur. & Nbsp; Metninizin bulunduğu bir hücre aralığı seçin ve bu kodu çalıştırın. Bir hücrenin bir sayı veya metinden başka herhangi bir değeri varsa, değer aynı kalacaktır.
4 Seçilen bölgedeki bütün yazıları büyük harfe çevirmek
5 Seçilen bölgedeki tüm kelimelerin ilk harfini büyük ve diğer harflerini küçük yapmak
6 Uygun Kılıfa Dönüştürme: Ve bu kod, seçilen metni, sermayenin ilk harfini küçük harflerle dolduran doğru kelimeye dönüştürür.
7  Grafikler Exceldeki grafikleri yönetmek ve çok fazla zaman kazandırmak için bu VBA kodlarını kullanın. & Nbsp; Grafik Türü Değiştir: Bu kod, sekmedeki grafik seçeneklerini kullanmadan grafik türünü dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken hangi türe dönüştürmek istediğinizi belirtmektir. & Nbsp; Aşağıdaki kod, seçilen grafiği kümelenmiş bir sütun grafiğine dönüştürür. Farklı türler için farklı kodlar vardır, buradan tüm bu türleri bulabilirsiniz.
8 Seçilen bölgedeki bütün yazıları küçük harfe çevirmek
9 Cümleleri kısaltma işlemi / Bir cümlede geçen kelimelerin ilk harflerini kullanarak kısa cümle oluşturma
10 menü çubuğunun silinmesi ve özel bir menünün oluşturulması
11 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
12 Karakterleri Bir Dizinden Çıkarın: Sadece bir metin dizesinin başlangıcındaki karakterleri kaldırın. Tek ihtiyacınız olan şey, bir hücreye başvurmanız ya da işleve metin dizesinden kaldırılacak karakter sayısına ve bir metin eklemenizdir. Metin dizesi için "rng" ve kaldırılacak karakter sayısı için "cnt" olmak üzere iki bağımsız değişkeni vardır. Örneğin: Bir hücreden ilk karakterleri kaldırmak isterseniz 1 incnt;
13 ehatalıysa formülünün izahı
14 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
15 Metin Sarmalamasını Kaldırma: Bu kod, tek bir tıklamayla tüm çalışma sayfasındaki metin sarma işlemini kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Önce tüm sütunları seçer ve daha sonra metin kaydırmayı kaldırır ve tüm satırları ve sütunları otomatik olarak sığar.
16 excel operatörleri hk
17 a1 hücresini b1 hücresine yapıştır c1 gitsin
18 Bir metinde yer alan sadece sayıları ayıklamak
19 excel dosyası belirli bir tarihten sonra açılmasın
20 Baskı Bu makro kodları, size daha fazla zaman kazandıracak bazı yazdırma görevlerini otomatikleştirmenize yardımcı olur. & Nbsp; Açıklamaları Yazdırın: Sayfanın sonundaki hücre yorumlarını basmak için ayarları etkinleştirmek için bu makroyu kullanın. Baskı yapmak için 10 sayfanız olduğunu varsayalım, bu kodu kullandıktan sonra 11. sayfadaki tüm yorumları alacaksınız.


aaaaa