e

Excel Hazır Makrolar (VBA)


Çalışma Kitabını Tam Ekran Yapıp Küçültme

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 çalışma kitabını tam ekran yapıp küçültme
2 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
3 dosya adı, yolu ve çalışma sayfası adını fornsiyonlarla yazdır
4 veri değiştirirken uyarı alma
5 klasör ve dosya makrolarındaki yolları kendine göre düzenle
6 aktif çalışma kitabının adını aktif hücreye yazdırır
7 sayfa gizleme işlemleri
8 kes kopyalayı iptal etmek & aç
9 kes kopyalayi iptal et & aç
10 WorksheetBu makro kodları, çalışma sayfalarını kolay bir şekilde kontrol etmenize ve yönetmenize ve çok fazla zaman kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Aktif Çalışma Sayfası dışındaki tüm gizle: Şimdi, eğer çalışma kitabınızdaki aktif çalışma sayfasından başka tüm çalışma sayfalarını gizlemek isterseniz şunu diyelim: . Bu makro kodu sizin için bunu yapar.
11 İçerik Tablosu Yaratın: Çalışma kitabınızda 100ün üzerinde çalışma sayfanız olduğunu varsayalım. Ve şimdi gezinmek zor. Bu makro kodunun her şeyi kurtaracağından endişelenmeyin. Bu kodu çalıştırdığınızda, yeni bir çalışma sayfası oluşturacak ve onlara bir köprü içeren çalışma sayfalarının & nbsp; bir dizini oluşturacaktır.
12 E-postadaki Aktif Çalışma Kitabı: Etkin çalışma kitabınızı e-postayla hızlı bir şekilde göndermek için bu makro kodunu kullanın. & Nbsp; Konu, e-posta ve gövde metnini kodda değiştirebilirsiniz. Bu postayı doğrudan göndermek istiyorsanız ".Display" yerine ".Send" kullanın.
13 çalışma kitabının yedeğini alıp kaydeder (bulunulan dizine)--- başına yedek yazar
14 Katılım Kodları, çalışma kitabı düzeyindeki görevleri & nbsp; kolay bir şekilde ve minimum çabayla gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. & Nbsp; Geçerli Bir Çalışma Kitabının Yedekleme Oluşturun: Bu, geçerli bir dosyanın bir yedek dosyasını kaydetmenize yardımcı olabilecek en kullanışlı makrolardan biridir çalışma kitabı. Bir yedek dosyayı, geçerli dosyanızın kaydedildiği dizinde kaydeder. & Nbsp; Ayrıca, geçerli tarihe dosyanın adını ekleyecektir.
15 Birden Çok Çalışma Sayfası Ekle: İş kitabınızda tek bir puntoda birden çok çalışma sayfası eklemek istiyorsanız bu kodu kullanabilirsiniz. Bu makro kodunu çalıştırdığınızda, girmek istediğiniz toplam sayfa sayısını girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
16 Hücre (değeri, içindeki ifade vb.) değiştiği zaman makro çalıştırma / Hücre değiştiğinde çalışan makro
17 kitabın kopyasını userform,modul,class silerek oluşturur
18 Hücrede yazılı olan değere göre çalışma kitabını kaydet ve o hücrenin değerini Excel kitabının adı olarak ata
19 Çalışma Sayfalarını Sıralama: Bu kod, çalışma kitabınızdaki çalışma sayfalarını adlarına göre sıralamanıza yardımcı olacaktır.
20 çalışma kitabını diskete yedekler


aaaaa