Excel Hazır Makrolar (VBA)


Matriksi Vektöre Dönüştürmek

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Matriksi Vektöre Dönüştürmek
2 Günü Güne Dönüştür: Çalışma sayfanızda tarih varsa ve tüm bu tarihleri ​​günlere dönüştürmek istiyorsanız, bu kod tam size göre. Sadece hücre aralığını seçin ve bu makroyu çalıştırın.
3 Çift ve tek satırları farklı renk ve tasaarıma dönüştürmek (Bir satır kalın ve gri renkte, diğer satır normal)
4  Grafikler Exceldeki grafikleri yönetmek ve çok fazla zaman kazandırmak için bu VBA kodlarını kullanın. & Nbsp; Grafik Türü Değiştir: Bu kod, sekmedeki grafik seçeneklerini kullanmadan grafik türünü dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken hangi türe dönüştürmek istediğinizi belirtmektir. & Nbsp; Aşağıdaki kod, seçilen grafiği kümelenmiş bir sütun grafiğine dönüştürür. Farklı türler için farklı kodlar vardır, buradan tüm bu türleri bulabilirsiniz.
5 Sayıyı / Rakamı Yazıya (Metne) Çevirme Fonksiyonu (Türkçe)
6 sesli okutma
7 Aralığı Görüntü Olarak Dönüştürme: Seçilen aralığı bir görüntü olarak yapıştırın. Aralığı seçmeniz yeterlidir ve bu kodu çalıştırdıktan sonra o aralık için otomatik olarak bir resim ekler.
8 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
9 sayfaları seçer aynı hücreleri kalın yapıp, fontunu değiştirir
10 Roman Numaralarını Arapça Sayılara Dönüştür: Bazen Roma sayılarını seri numaralar olarak anlamak gerçekten zor. Bu kod, romen sayılarını arapça sayılara dönüştürmenize yardımcı olacaktır.
11 menü çubuğunun silinmesi ve özel bir menünün oluşturulması
12 Seçilen bölgedeki bütün yazıları büyük harfe çevirmek
13 excel operatörleri hk
14 Büyük Harfe Dönüştür: Hücreleri seçin ve bu kodu çalıştırın. Seçilen aralığın her bir hücresini kontrol eder ve ardından büyük harfli metne dönüştürür.
15 büyük-küçük harf dönüştürür, dönüştürülen hücreleri belirtir. (toggle)
16 satır dan sütuna dönüştürme
17 formülleri değere dönüştürme
18 Küçük Kasa Dönüştür: Bu kod, seçili metni küçük harfli metne dönüştürmenize yardımcı olur. & Nbsp; Metninizin bulunduğu bir hücre aralığı seçin ve bu kodu çalıştırın. Bir hücrenin bir sayı veya metinden başka herhangi bir değeri varsa, değer aynı kalacaktır.
19 formülü değere dönüştürme
20 Kare Kök Hesaplama: Bir formül uygulamadan karekök hesaplamak için bu kodu kullanabilirsiniz. seçilen tüm hücreleri kontrol eder ve sayıları kareköre dönüştürür.


aaaaa