Excel Hazır Makrolar (VBA)


Uygun Kılıfa Dönüştürme: Ve Bu Kod, Seçilen Metni, Sermayenin İlk Harfini Küçük Harflerle Dolduran Doğru Kelimeye Dönüştürür.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Uygun Kılıfa Dönüştürme: Ve bu kod, seçilen metni, sermayenin ilk harfini küçük harflerle dolduran doğru kelimeye dönüştürür.
2 Cümle Öyküsüne Dönüştürme: Metin durumunda, ilk kelimenin ilk harfini başkente, tüm kelimeleri tek bir cümle için küçük halde tutar. Ve bu kod, normal metni cümle halinde dönüştürmenize yardımcı olur.
3 Seçilen bölgedeki tüm kelimelerin ilk harfini büyük ve diğer harflerini küçük yapmak
4 Küçük Kasa Dönüştür: Bu kod, seçili metni küçük harfli metne dönüştürmenize yardımcı olur. & Nbsp; Metninizin bulunduğu bir hücre aralığı seçin ve bu kodu çalıştırın. Bir hücrenin bir sayı veya metinden başka herhangi bir değeri varsa, değer aynı kalacaktır.
5  Grafikler Exceldeki grafikleri yönetmek ve çok fazla zaman kazandırmak için bu VBA kodlarını kullanın. & Nbsp; Grafik Türü Değiştir: Bu kod, sekmedeki grafik seçeneklerini kullanmadan grafik türünü dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken hangi türe dönüştürmek istediğinizi belirtmektir. & Nbsp; Aşağıdaki kod, seçilen grafiği kümelenmiş bir sütun grafiğine dönüştürür. Farklı türler için farklı kodlar vardır, buradan tüm bu türleri bulabilirsiniz.
6 Büyük Harfe Dönüştür: Hücreleri seçin ve bu kodu çalıştırın. Seçilen aralığın her bir hücresini kontrol eder ve ardından büyük harfli metne dönüştürür.
7 Küp Kökünü Hesapla: Bir formül uygulamadan küp kökünü hesaplamak için bu kodu kullanabilirsiniz. Seçilen tüm hücreleri kontrol eder ve sayıları küp köklerine dönüştürür.
8 Kare Kök Hesaplama: Bir formül uygulamadan karekök hesaplamak için bu kodu kullanabilirsiniz. seçilen tüm hücreleri kontrol eder ve sayıları kareköre dönüştürür.
9 excel operatörleri hk
10 Seçilen bölgedeki bütün yazıları büyük harfe çevirmek
11 metinleri büyük & küçük harfe çevirir
12 metinleri büyük&küçük harfe çevirir
13 excel dosyası belirli bir tarihten sonra açılmasın
14 Aralığı Görüntü Olarak Dönüştürme: Seçilen aralığı bir görüntü olarak yapıştırın. Aralığı seçmeniz yeterlidir ve bu kodu çalıştırdıktan sonra o aralık için otomatik olarak bir resim ekler.
15 büyük-küçük harf dönüştürür, dönüştürülen hücreleri belirtir. (toggle)
16 menü çubuğunun silinmesi ve özel bir menünün oluşturulması
17 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
18 bu ayın günlerini sağa doğru yazma, alt hücreye gününü yazma ve haftasonlarını renklendirme
19 sayfa sekmelerine koruma atamak
20 a1 hücresini b1 hücresine yapıştır c1 gitsin


aaaaa