e

Excel Hazır Makrolar (VBA)


Özel Üstbilgi / Altbilgi: Özel Bir Üstbilgi Eklemek İsterseniz Bu Kod Sizin İçin. Bu Kodu Çalıştırın, Giriş Kutusuna Özel Değer Girin. Üstbilgi Veya Altbilginin Hizalamasını Değiştirmek İçin Kodu Düzenleyebilirsiniz.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Özel Üstbilgi / Altbilgi: Özel bir üstbilgi eklemek isterseniz bu kod sizin için. Bu kodu çalıştırın, giriş kutusuna özel değer girin. Üstbilgi veya altbilginin hizalamasını değiştirmek için kodu düzenleyebilirsiniz.
2 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
3 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
4 Üstbilgi / Altbilgi Tarihini Ekle: Çalışma sayfanızın üstbilgisine veya altbilgisine tarih eklemek için bu kodu kullanın. Bu kodu, başlığa altbilgiye geçmek için düzenleyebilirsiniz.
5 nesne özelliğini tek seferde değiştirme
6 listbox veya combobox başlık formatı
7 textboxta metni iki yana yaslama ve tab özelliği
8 kod yazarak showmodal durumunu ayarlamak.
9 Özel Sayfaları Yazdır: Yazdırma seçeneklerinden ayarı kullanmak yerine, bu kodu, özel sayfa aralığı yazdırmak için kullanabilirsiniz. 5 ila 10 arasındaki sayfaları yazdırmak istediğinizi varsayalım. Sadece bu VBA kodunu çalıştırmanız ve başlangıç ​​sayfası ve bitiş sayfasını girmeniz yeterlidir.
10 Inputbox içine yazilan karakterler "*****" (password veya şifre karakterleri) şeklinde çikabilir mi?
11 bir hücreye makro atamak
12 menü çubuğunun silinmesi ve özel bir menünün oluşturulması
13 Birden Çok Çalışma Sayfası Ekle: İş kitabınızda tek bir puntoda birden çok çalışma sayfası eklemek istiyorsanız bu kodu kullanabilirsiniz. Bu makro kodunu çalıştırdığınızda, girmek istediğiniz toplam sayfa sayısını girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
14 Seri Numaraları Ekleme: Bu makro kodu, excel sayfanıza seri numaraları otomatik olarak eklemenize yardımcı olacaktır. Bu makroyu çalıştırdıktan sonra seri numaralar için maksimum sayı girmeniz gereken bir giriş kutusu gösterecektir ve bundan sonra bir sütundaki sütuna sayı ekleyecektir.
15 listbox'tan seçilen hücreyi silmek.
16 süzlü aktarma
17 Belirli Metin Vurgulayın: Büyük bir veri kümesine sahip olduğunuz ve belirli bir değeri kontrol etmek istediğinizi varsayalım. Bunun için bu kodu kullanabilirsiniz. Ne zaman çalıştırdığınızda, aranacak değeri girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
18 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
19 Küçük Kasa Dönüştür: Bu kod, seçili metni küçük harfli metne dönüştürmenize yardımcı olur. & Nbsp; Metninizin bulunduğu bir hücre aralığı seçin ve bu kodu çalıştırın. Bir hücrenin bir sayı veya metinden başka herhangi bir değeri varsa, değer aynı kalacaktır.
20 microsoft outlookdan uyarı e-maili göndersin


aaaaa