e

Excel Hazır Makrolar (VBA)


Veri Girişi Etkinleştir & Nbsp; Form: Excelde, Veri Girişi İçin Kullanabileceğiniz Bir Varsayılan Veri Girişi Formu Vardır. Ve Bu Kullanıcı Formunu Etkinleştirmek İçin Bu Kodu Kullanabilirsiniz.

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Veri Girişi Etkinleştir & nbsp; Form: Excelde, veri girişi için kullanabileceğiniz bir varsayılan veri girişi formu vardır. Ve bu kullanıcı formunu etkinleştirmek için bu kodu kullanabilirsiniz.
2 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
3 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
4 Inputbox içine yazilan karakterler "*****" (password veya şifre karakterleri) şeklinde çikabilir mi?
5 Baskı Bu makro kodları, size daha fazla zaman kazandıracak bazı yazdırma görevlerini otomatikleştirmenize yardımcı olur. & Nbsp; Açıklamaları Yazdırın: Sayfanın sonundaki hücre yorumlarını basmak için ayarları etkinleştirmek için bu makroyu kullanın. Baskı yapmak için 10 sayfanız olduğunu varsayalım, bu kodu kullandıktan sonra 11. sayfadaki tüm yorumları alacaksınız.
6 Belirli Metin Vurgulayın: Büyük bir veri kümesine sahip olduğunuz ve belirli bir değeri kontrol etmek istediğinizi varsayalım. Bunun için bu kodu kullanabilirsiniz. Ne zaman çalıştırdığınızda, aranacak değeri girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
7 bir hücreye makro atamak
8 Seçimde Alternatif Satırları Vurgulayın: Alternatif satırları vurgulamak suretiyle verilerinizi kolayca okunabilir hale getirebilirsiniz. Ve bunun için aşağıdaki VBA kodunu kullanabilirsiniz. & Nbsp; Seçili aralıktaki her alternatif satırı vurgular.
9 a1 hücresini b1 hücresine yapıştır c1 gitsin
10 makroda bir veya birden çok değer döndürmek
11 ehatalıysa formülünün izahı
12 her hangi bir sayfaya hızlı bilgi girşi için
13 Pivot Verilerini Devre Dışı Bırak / Devreye Al: GetPivotData işlevini devre dışı bırakmak / etkinleştirmek için Excel seçeneğini kullanmanız gerekir. Ancak, bu kodla tek bir tıklamayla yapabilirsiniz.
14 E-postadaki Aktif Çalışma Kitabı: Etkin çalışma kitabınızı e-postayla hızlı bir şekilde göndermek için bu makro kodunu kullanın. & Nbsp; Konu, e-posta ve gövde metnini kodda değiştirebilirsiniz. Bu postayı doğrudan göndermek istiyorsanız ".Display" yerine ".Send" kullanın.
15 işgünlerine ait sheet açmak.
16 forma otomatik resim getirme
17 microsoft outlookdan uyarı e-maili göndersin
18 Küp Kökünü Hesapla: Bir formül uygulamadan küp kökünü hesaplamak için bu kodu kullanabilirsiniz. Seçilen tüm hücreleri kontrol eder ve sayıları küp köklerine dönüştürür.
19 Kare Kök Hesaplama: Bir formül uygulamadan karekök hesaplamak için bu kodu kullanabilirsiniz. seçilen tüm hücreleri kontrol eder ve sayıları kareköre dönüştürür.
20 textboxta metni iki yana yaslama ve tab özelliği


aaaaa