Excel Hazır Makrolar (VBA)


Sütunlardaki Farkı Vurgulayın: Bu Kodu Kullanarak İki Sütun Arasındaki Farkı Vurgulayabilirsiniz (karşılık Gelen Hücreler).

Makroyu Kopyala


Hata ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki kutuya yazabilirsiniz.
Hata bildir

TÜM MAKROLAR Youtube Kanalımız
Aşağıdaki makrolar işinize yarayabilir.
Benzer Sonuçlar
NoMakro Adı
1 Sütunlardaki Farkı vurgulayın: Bu kodu kullanarak iki sütun arasındaki farkı vurgulayabilirsiniz (karşılık gelen hücreler).
2 Satırlarda Farkı vurgulayın: Ve bu kodu kullanarak iki satır (karşılık gelen hücreler) arasındaki farkı vurgulayabilirsiniz.
3 microsoft outlookdan uyarı e-maili göndersin
4 excelde kendi eklenti ve fonksiyonlarınızı oluşturun
5 listbox ve combobox'a veri girmek
6 Sütunlara Otomatik Sığdır: Çalışma sayfanızdaki tüm sütunları otomatik olarak otomatik olarak sığdırın. Bu makro kodu, çalışma sayfanızdaki tüm hücreleri seçer ve anında otomatik olarak tüm sütunlara sığar.
7 menü çubuğunun silinmesi ve özel bir menünün oluşturulması
8 5. sütunundaki hücreye girilen veriye karşılık farklı farklı makroların çalışması
9 sütunun sonuna kadar yandaki iki sütunun farkini al
10 sütunlarin gizlenmesi
11 iki saat arasındaki farkı dakika formatında yazmak
12 a sütunundan g sütununa (g hariç) kadar olan hesaplamalar açık , diğer sütunlar butona basınca hesaplasın
13 Seçimde Alternatif Satırları Vurgulayın: Alternatif satırları vurgulamak suretiyle verilerinizi kolayca okunabilir hale getirebilirsiniz. Ve bunun için aşağıdaki VBA kodunu kullanabilirsiniz. & Nbsp; Seçili aralıktaki her alternatif satırı vurgular.
14 hücredeki yazi karakterinin rengine göre filtreleme
15  Grafikler Exceldeki grafikleri yönetmek ve çok fazla zaman kazandırmak için bu VBA kodlarını kullanın. & Nbsp; Grafik Türü Değiştir: Bu kod, sekmedeki grafik seçeneklerini kullanmadan grafik türünü dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken hangi türe dönüştürmek istediğinizi belirtmektir. & Nbsp; Aşağıdaki kod, seçilen grafiği kümelenmiş bir sütun grafiğine dönüştürür. Farklı türler için farklı kodlar vardır, buradan tüm bu türleri bulabilirsiniz.
16 makrolar kutusu ve makrolar görünsün
17 Belirli Metin Vurgulayın: Büyük bir veri kümesine sahip olduğunuz ve belirli bir değeri kontrol etmek istediğinizi varsayalım. Bunun için bu kodu kullanabilirsiniz. Ne zaman çalıştırdığınızda, aranacak değeri girmek için bir giriş kutusu alırsınız.
18 form penceresi
19 Gelişmiş DÜŞEYARA (VLOOKUP) Formülü: Aranan değer bir defadan fazla geçiyorsa ikinci veya üçüncü defa geçen değerin karşısındaki ifadeyi getirir.
20 sayfada belli hücrelere veri girilince yanındaki satıra tarihini atar


aaaaa